Youtube
İnstagram
Linkedin

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old.

İLETİŞİM

Aslı Dede

Aslı dede
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İLETİŞİM DANIŞMANI

Aslı Dede

Sürdürülebilir Yaşam Okulu ve Yeşil Çocuk sosyal girişimlerinin kurucusu. 2006’da Türkiye’nin ilk organik ürün sunan e-ticaret sitesini, 2017’de Yeşil Çocuk ve 2021’de Sürdürülebilir Yaşam Okulu projesini kurdu.

 

2011’de radyo programlarına başladı. 2018 ÇEVKO Vakfı Yeşil Nokta Basın Ödülü aldı. Karnaval’da Yeşil Çocuk ve Sürdürülebilir Yaşam Okulu Podcast serilerinin yapımcısı. Posta, Milliyet ve EKOIQ Dergisi için yeşil yaşam yazıları ve röportajları hazırladı.

 

Sürdürülebilirlik için içerik üretiyor, etki odaklı sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyor. Danışmanlık, eğitim, podcast ve yayın hizmeti sunuyor.

 

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi lisans, Tanıtım ve Halkla İlişkiler yüksek lisans mezunu. ABD’de pazarlama iletişimi eğitimi aldı. Yüksek lisans öğrencisiyken vekil sınıf öğretmenliği yaptı ve çocuk tiyatrosunda çalıştı.

 

Türkiye’nin ilk kurumsal dijital projelerinin kuruluşunda; iş, ürün ve içerik geliştirme, pazarlama iletişimi, tedarik ve operasyon yönetimi alanlarında çalıştı. Bersay İletişim Danışmanlığı, Futurekids Türkiye, Doğan Online, Borusan Elektronik, Hürriyet Internet Grubu ve Kanz Çocuk Giyim’de görev aldı.

2003-2009 yıllarında KOSGEB onaylı eğitmen olarak KOBİ’lere ve İstanbul AREL Üniversitesi öğrencilerine “e-ticaret ve dijital pazarlama iletişimi” dersleri verdi.

 

http://www.aslidede.com

https://www.yesilcocuk.com/